Terapie

Terapie i zajęcia, które oferujemy

Przedszkole 5 Gwiazdek jest przedszkolem terapeutycznym, co oznacza, że duży nacisk kładziemy na intensywną terapię, zarówno indywidualną jak i grupową. Każde dziecko w naszym Przedszkolu uczestniczy codziennie w zajęciach terapeutycznych, na które składa się terapia grupowa i specjalistyczne zajęcia indywidualne.

Zajęcia

Prowadzone działania pozwalają nam realizować nasze cele, które opierają się w szczególności na:

pexels-mikhail-nilov-8923030
pexels-yan-krukov-8613095

W naszym przedszkolu oferujemy:

• zajęcia indywidualne
  • zajęcia grupowe
  • fizjoterapię indywidulaną
  • terapię integracji sensorycznej
  • terapię neurologopedyczną
  • zajęcia z hipoterapii
  • terapię ręki
  • trening umiejętności społecznych
  • terapię psychologiczną.

W przedszkolu realizujemy Zajęcia WWR (Wczesnego Wspomagania Rozwoju).

Podczas zajęć grupowych realizujemy:

• postawę programową wychowania przedszkolnego MEN,
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia sensoryczne,
  • zajęcia muzyczne,
  • trening umiejętności społecznych,
  • trening umiejętności komunikacyjnych.
pexels-pavel-danilyuk-8441831

Stawiamy sobie za cel objęcie każdego dziecka terapią i prowadzenie zajęć tak, by każdy podopieczny mógł w przyszłości, na ile to możliwe, samodzielnie funkcjonować.

Dokładamy starań, aby nasze przedszkole odbierane było jako miejsce, gdzie panuje atmosfera akceptacji, bezpieczeństwa i zrozumienia.

Wcześnie rozpoczęta terapia, może przynieść wspaniałe efekty, dlatego warto zdać się na pomoc fachowców.

Pozostajemy w ciągłym kontakcie z rodzinami naszych podopiecznych i informujemy o postępach dzieci, o ewentualnych problemach oraz dajemy wskazówki, jak można z dziećmi pracować w domu.

Wspólne działania mogą przynieść same korzyści, które przyniosą wiele radości i satysfakcji każdej ze stron.

Przedszkole 5 Gwiazdek

Skrojone na wymiar dla Twojego dziecka

Zapraszamy do kontaktu!

Dogodna lokalizacja